Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej- miejsce, gdzie historia styka się z nowoczesnością

W poniedziałek, 4 listopada, w skansenie  oficjalnie otwarto wystawę pod nazwą: “Dawny przemysł wiejski – młynarstwo. Siła wiatru i wody. Modernizacja wystawy stałej”.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Podkarpackiego. Dzięki jego realizacji zostały uruchomione urządzenia napędowe młyna wodnego z Żołyni Dolnej. Poza eksponatami, w młynie wodnym swoje miejsce znalazł nasz ekran dotykowy, na którym, dzięki dedykowanej aplikacji interaktywnej zwiedzający mogą zapoznać się między innymi z pracą urządzeń młynarskich, oraz historią młynarstwa.

Bardzo cieszy nas, że muzea i skanseny coraz chętniej korzystają z rozwiązań interaktywnych, i że możemy brać czyny udział w takich projektach, w których urządzenia dotykowe są uzupełnieniem i wsparciem do przekazywania i krzewienia wiedzy historycznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia: https://rzeszow.tvp.pl/45197586/mlynarstwo-sila-wiatru-i-wody-czyli-nowa-wystawa-w-muzeum-w-kolbuszowej?fbclid=IwAR1Wi8ZeSNkH1BT-RYtyPeXoxJIyLtVkNg1WPF_6d-5xtpRhJHlLFQDah-8

oraz do odwiedzenia tego przepięknego miejsca.