Pierwszy dzwonek – czyli GLIP idzie do szkoły

GLIP TABLE – nowa pomoc szkolna.

Jedną z naszych głównych grup produktów stanowią stoły interaktywne. Urządzenia występują w wersjach FLAT, z ekranem w poziomie, lub DIAGO- z ekranem pod kątem.

Stoły interaktywne GLIP najczęściej wykorzystywane są do celów marketingowych lub rozrywkowych. Cieszy nas, że coraz częściej widzą w nich potencjał szkoły i chętnie wykorzystują je podczas lekcji. 

Stół interaktywny to nowoczesna, choć czasami nieoczywista pomoc naukowa.

Stoły interaktywne GLIP to idealne rozwiązanie dla szkół-  urządzenia te pomagają w atrakcyjny sposób przekazywać wiedzę, a także zachęcić, w sposób naturalny dla młodzieży (za pomocą dotyku) do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Przy jednym takim urządzeniu mogą zgromadzić się i pracować całe grupy osób.

GLIP TABLE dostarczamy z komputerem z systemem Windows, który dostosowany jest do pracy w środowisku dotykowym. Stół unteraktywny współpracuje z dedykowanym, specjalistycznym oprogramowaniem dydaktycznym- np. do nauki języków obcych. Tego typu zastosowanie miało miejsce w przypadku naszej ostatniej realizacji dla Zespołu Szkół nr 1 w Głownie.

Stóły interaktywne GLIP mogą także wspomagać naukę w bardzo nieoczywisty sposób. Poprzez skorzystania z oprogramowania w teorii rozrywkowego – w tym przypadku Snowflake. Oprogramowanie to jest zestawem gier interaktywnych. W jego skład wchodzą gry logiczne, nauka gry na instrumentach, czy też gra w bilard. Ta ostatnia właśnie znalazła zastosowanie w szkole podstawowej nr 1 w Kielcach. Szkoła ta posiada klasę bilardową, a gra w bilard jest jednym z przedmiotów, którego uczą się dzieci od 1 klasy. Stół GLIP w wersji FLAT 55 cali zajął miejsce obok profesjonalnych stołów bilardowych. Zainstalowane na nim oprogramowanie Snowflake z grą w bilard, pozwala w sposób interaktywny- z innej perspektywy- obserwować i decydować o każdym uderzeniu. Grając uczniowie dokładnie określając kąty, siłę uderzenia- co pozwala lepiej rozumieć specyfikę tego sportu i praw fizyki.

GLIP TABLE 55 FLAT
GLIP TABLE 55 FLAT – Szkoła Podstwowa nr 1 w Kielcach

Dodatkowym atutem tego typu rozwiązań jest także fakt, że używamy w naszych produktach technologii dotyku odpornej na zabrudzenia, kontakt z wodą czy detergentami. Pozwala to na bardzo łatwy i szybki  sposób dezynfekcji- a to, zwłaszcza w czasach zagrożenia pandemicznego daje poczucie większego bezpieczeństwa.